وب نوشت های من

آرشام پارسی – فعال حقوق دگرباشان

بهانه ای به نام روز مقابله با هوموفوبیا

امروز هفدهم ماه می روز جهانی مقابله با همجنسگراستیزی است.
اولتیماتوم: دوستان و دشمنان عزیز لطفا دست از همجنسگراستیزی خود بردارید.

روز مقابله با همجنسگراستیزی تنها یک روز از سال نیست بلکه هر روز، روز مقابله با همجنسگراستیزی است و امروز تنها بهانه ای است برای بیشتر صحبت کردن و ارائه ی خواسته ها و شروع تغییرها.

با امضا کردن بیانیه ها، کارزارها، نوشتن مقالات، مصاحبه ها و … در این روز وظیفه ی اجتماعی خودمان را انجام نداده ایم بلکه آن را فقط شروع کرده ایم. وظیفه ی انسانی و اجتماعی ما برای مقابله با تمامی تبعیض ها و ناملایمات با فشردن چندین دکمه مرتفع نمی شود و باید همواره قدم های بعدی را برداشت و دکمه ها را پشت سر هم شمرد تا روزی رسد که دیگر نیازی به هیچ فعالیت اجتماعی نباشد و مدینه ی فاضله ای که قرن هاست همه وعده داده اند برسد هرچند که در این وعده ها شک ریشه دار شده است.

در ابتدای این مطلب اولتیماتومی نوشتم و از همه ی دوستان و دشمنان خواهش کردم که دست از رفتارهای همجنسگراستیزانه شان بردارند. این اولتیماتوم همانند همه ی اولتیماتوم های دنیای امروزی چنانچه رعایت نشود نتیجه ی آن صدور یک اولتیماتوم دیگر است و این صادرات تا زمانی ادامه می یابد که دوستان و دشمنان همجنسگراستیز خسته شوند و داوطلبانه دست از آن رفتارهایشان بردارند. (برای درک دقیق تر این پروسه می توان روند هسته ای ایران را مد نظر قرار داد)

چرا از دوستان این خواهش را دارم؟ این دوستان به نظر من دو دسته هستند. یک گروهی که خودشان متعلق به جامعه ی دگرباشان می باشند و خواسته و یا ناخواسته کارهایی می کنند که نام آنها همجنسگراستیزی است. این رفتارها می تواند مرجع سنتی و روایتی قضاوت جامعه باشد که همجنسگرایان این چنان و آنچنان هستند چون فلانی که همجنسگراست این چنان و آنچنان کرد. پس لزوم مراقبت بیشتر از پیش احساس می شود.
دسته ی دوم از دوستان مصداق گرگان در لباس میشان می باشد. این به اصطلاح دوستان که از مخالفان اصلی همجنسگرایان می باشند با هوشیاری و عاقلی هر چه تمامتر از در دوستی وارد می شوند و با مهارت هر چه تمامتر چنان ضربه هایی به بدنه ی جامعه ی دگرباش وارد می کنند که شوک آن تا مدت ها باقی می ماند.

اما خوب همیشه دوستان و دشمنانی هم هستند که کمک های بسیار زیادی می کنند. دوستان منظور همان انسان های روشن فکر و مدافع حقوق دگرباشان هستند که با آگاهی بسیار سعی در برطرف کردن نا آگاهی های جامعه دارند و دشمنان می توانند همانند آقای احمدی نژاد باشند که با اعلام نظرهایشان باعث می شوند مسئله ی دگرباشان جنسی بیشتر از پیش معرفی شود.

در پایان باز باید یادآور شویم که روز مقابله با همجنسگراستیزی تنها یک روز در سال نیست و همه باید هر روز با این بیماری اجتماعی مقابله کنیم.

۱ دیدگاه»

[…] آرشام پارسی: بهانه ای به نام روز مقابله با هوموفوبیا 2010/05/18 by 5pesar پیوند به منبع […]


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: